Deska barlinecka – grubość, opinie na forum, wady i zalety, jak wygląda montaż?

Deska barlinecka - grubość, opinie na forum, wady i zalety, jak wygląda montaż (3)

Wykończenie mieszkania jest wyzwaniem dla wielu osób, ponieważ przez ogromny wybór dostępnych produktów na rynku, nie możemy się zdecydować co dokładnie wybrać. Dodatkowo odmienne zdania np. małżonków czy partnerów nie ułatwiają w tym wszystkim tego zadania. 

Pierwsze materiały, jakie kupujemy podczas wykonania kapitalnego remontu to farby, tapety, kafle, panele, oraz deski podłogowe. Mając za sobą etap projektowania wyglądu ścian oraz podłóg możemy iść dalej, ale wiele osób ma problem z wyborem kolorów oraz materiałów podłogowych. Możecie wybrać kafle, które odwzorowują wiele tworzyw, panele, deski drewniane oraz winylowe. W zależności od potrzeb oraz budżetu wybór będzie inny. 

Coraz częściej stosowanym oraz polecanym materiałem jest deska podłogowa, ponieważ wygląda pięknie oraz nadaje naturalny wygląd, w ten sposób zyskuje również pozytywne opinie. Z tego względu dla wszystkich niezdecydowanych w poniższym artykule poruszamy temat deski barlineckiej. Opisujemy, co to jest deska barlinecka, jaka jest grubość deski barlineckiej oraz jakie opinie na forum otrzymuje deska barlinecka. Zdradzamy jakie wady i zalety ma deska barlinecka, sprawdzamy także, jak wygląda montaż deski barlineckiej. Na koniec przedstawiamy cenę deski barlineckiej. 

Deska barlinecka – co to jest?

Deska barlinecka jest produktem, który bardzo często wyświetla się podczas internetowych wyszukiwań. Wielu projektantów wnętrz poleca materiał, jakim jest deska barlinecka, ponieważ produkt ma wiele zalet oraz sprawdza się w większości pomieszczeń, tym samym takie osoby zachęcają i wystawiają pozytywne opinie odnośnie desek barlinecka. 

Na forum pojawia się masa pytań, co to jest deska barlinecka, dlatego postanowiliśmy zgłębić dokładnie ten temat. Deska barlinecka jest materiałem wykonanym z prawdziwego drewna. Struktura składa się z trzech unikalnych warstw połączonych ze sobą, co gwarantuje stabilność oraz umożliwia z dużym powodzeniem wyrównać istniejące odchylenia w nawierzchni. Poprzez zastosowanie specjalnej technologii, deska barlinecka wykorzystuje konstrukcję krzyżową, która bardzo dobrze odprowadza wilgoć oraz nie dopuszcza do elektryzowania, przez co nie przyciąga kurzu. Dodatkowo deska barlinecka znakomicie się sprawdza do stosowania w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym.

Dzięki zastosowaniu prawdziwego drewna, deska barlinecka jest materiałem “zdrowszym”, czyli bardziej ekologicznym, nie wchodzi w reakcje z klejami oraz materiałami budowlanymi, w pomieszczeniach wprowadza więcej ciepła oraz przytulności. 

Sprawdź również – W jaki sposób wyprostować deskę?

Deska barlinecka – grubość 

Rozmiary deski barlineckiej przypadły do gustu wielu osób, monterów oraz projektantów wnętrz. Dzięki zastosowaniu ściśle określonych wielkości macie pewność lepszego opracowania potrzebnej ilości produktu. Grubość deski barlineckiej ma dodatkowe plusy, ponieważ wygłusza, co jest świetnym rozwiązaniem w blokach oraz domach z piętrem. 

Oczywiście uspokajamy wszystkich, grubość deski barlineckiej nie wpływa na obniżenie waszego pomieszczenia. Jej działanie wygłuszające jest spowodowane zastosowaniem trzech osobnych warstw prawdziwego drewna. Grubość samej deski barlineckiej to 14 mm. 

Deska barlinecka – wady i zalety

Sprawdzając wszystkie dane oraz parametry deski barlineckiej zamieszczamy także informacje o tym, jakie deska barlinecka ma wady i zalety, ponieważ takie informacje zawsze pomagają w wyborze najlepszego produktu. 

Nasze zestawienie wad i zalet deski barlineckiej rozpoczynamy od zalet.

Jak wygląda montaż deski barlineckiej?

Montaż deski barlineckiej jest bardzo prosty oraz szybki. Cała czynność składa się na kilka kluczowych funkcji, które po poprawnym wykonaniu gwarantują sukces. Opinie osób, które montowały deskę barlinecką, wskazują na przyjemną pracę oraz brak nieoczekiwanych komplikacji. 

Potrzebujecie kilka narzędzi tj. ołówek, metrówka, nożyczki, piłka, pobijak oraz łapa montażowa. Montaż deski barlineckiej poprawnie wygląda następująco:

  1. Oczyszczenie podłoża poprzez dokładne odkurzenie
  2. Sprawdzenie odchyleń, w razie potrzeby podrównać dodatkową warstwą gąbki
  3. Rozłożenie korka w rolce, który służy jako podkład.
  4. Sprawdzenie poprawności ułożenia deski barlineckiej, najlepiej tę czynność wykonać wzdłuż dostających się promieni słońca. W desce barlineckiej, która będzie w pierwszym rzędzie, zawsze należy odciąć pióro montażowe. Pierwszy ciąg układamy z zachowanym odstępem od ściany ok. 10 mm.
  5. Kolejne deski dokładamy zgodnie z zaplanowanym wzorem, za pomocą pobijaka dobijamy pióra montażowe deski, tworząc jeden element. 
  6. Układając ostatni rząd, pamiętajcie o pozostawieniu ok. 10 mm odstępu od ściany, jest to konieczne do zachowania dylatacji.
  7. Na koniec należy zamontować listwę ochronną pomiędzy zakończeniem podłogi z desek a kaflami. 

Sprawdź również – Panele i blaty producenta Egger – opinie o produktach, forum, czy warto?

Deska barlinecka – opinie na forum

W takim razie, jakie pojawiają się opinie użytkowników na forum odnośnie deski barlineckiej? Opinie na forum, które znajdziecie o desce barlineckiej, z pewnością pomogą wam podjąć decyzję o zakupie tego materiału. Najczęściej spotykane opinie na forum odnoszą się do tego, że deska barlinecka charakteryzuje się naturalnym wyglądem, znakomite rozwiązanie dla alergików i małych dzieci oraz prosty montaż, który możecie wykonać samodzielnie. 

Osoby, które wybrały podłogę wykonaną z deski barlineckiej, w opiniach na forum wskazują na wysoką jakość oraz mniejsze zanieczyszczenia przez osadzający się kurz. 

Deska barlinecka – cena

Cena deski barlineckiej w zależności od wybranego wzoru oraz koloru będzie inna. W sklepach możecie spotkać oferty w odcieniu dąb advance w cenie 146 złotych za m². Dąb cheer jest wyceniony na 283 złote za m². Sprawdzając wszystkie dostępne oferty, cena deski barlineckiej zaczyna się od 145 złotych.