Brykiet kominkowy Ruf – test, opinie na forum, cena, czy warto?

Brykiet kominkowy Ruf - test, opinie na forum, cena, czy warto (1)

Materiały opałowe w ostatnim czasie zaskakują wszystkich mega wysokimi cenami. Takie wartości jeszcze nigdy nie były odnotowywane. Panująca inflacja ma wpływ na takie ceny, jednak to nie jedyny powód, problem leży także po stronie zaognionego konfliktu wszystkich państw Europy z Rosją przez agresję na Ukrainę. Z tego powodu nałożone sankcje na surowce sparaliżowały niektóre gospodarki. 

Brak węgla to nie jedyny problem, embargo na gaz przyczynia się do coraz wyższych surowców. Wiele osób nie patrzy już na cenę, ponieważ potrzebują kupić opał na zimę. Nie znając niektórych produktów, możecie mocno przepłacić za niskiej jakości paliwo, dlatego w poniższym artykule specjalnie dla was sprawdzamy, co znaczy RUF brykiet, kto jest producentem RUF brykietu, jakie opinie na forach otrzymuje brykiet drzewny RUF, zdradzamy opinie o brykiecie Mega RUF System3. Dodatkowo sprawdzamy, jakie opinie otrzymuje brykiet kominkowy oraz jaka jest cena brykietu RUF.

Co znaczy RUF brykiet?

Brykiet jest popularnym surowcem opałowym jednak, jak każdy może się domyślać brykiet brykietowi nierówny. Jest wiele fantastycznych produktów, ale na rynku pojawiają się także niskiej jakości produkty. My sprawdzamy, co znaczy brykiet RUF, czy warto zaufać tej firmie i zaopatrzyć się w ten surowiec. 

W sieci pojawia się wiele pytań o tym produkcie, wiele osób nie wie, co znaczy brykiet RUF, dlatego na początku naszego artykułu wyjaśniamy wszystkim tę kwestię. Brykiet RUF jest produktem pozyskiwanym z wysokiej jakość trzcin oraz wiór, głównie z sosny oraz brzozy, czyli drzew wykazujących najlepsze parametry grzewcze. Nie bez powodu ten produkt jest tak często wyszukiwany, ponieważ surowce stosowne do produkcji pozwalają na ogrzanie domu jakościowo dobrym surowcem. 

Produkcja brykietu RUF jest oparta o prasowanie pod wysokim ciśnieniem surowców tak, aby powstały z niego kostki brykietu. Podczas procesu wytwarzania brykietu RUF wilgoć zostaje odciągnięta, przez co jakość palenia jest znacznie lepsza. 

Sprawdź również – Brykiet drzewny do kominka – opinie na forum, wartość opałowa, cena, czy warto?

Brykiet RUF – producent

Przed dokonaniem zakupu surowców grzewczych zawsze sprawdzamy podawane parametry oraz producenta, warto sprawdzać firmę oferującą opał, ponieważ mamy wtedy pewność dobrego zakupu. 

Producent brykietu RUF jest doskonale znany na rynku paliw stałych oraz produkcji mebli. Firma odpowiadająca za produkcję brykietu RUF zajmuje się produkcją mebli, schodów, podłóg oraz drewnianych parapetów. Powstała w 1991 roku początkowo mała działalność dziś może pochwalić się ogromnymi sukcesami. Poprzez ponad trzydziestoletnią działalność na rynku, mogli rozwinąć swoje skrzydła. Firma Grabo ma na swojej liście tysiące zadowolonych klientów, którzy z chęcią wracają, aby skorzystać z kolejnych usług. Firma Grabo podczas produkcji mebli wytwarza ogromne ilości trocin oraz wiór. W pewnym momencie doszli do wniosku, że nie będą więcej marnowali oraz oddawali swoich odpadów, tylko zaczną produkować z nich brykiet drzewny, pozyskiwany w najwyższej klasy drewna, ponieważ firma Grabo posiada fantastyczną renomę. Tak właśnie zrodził się fantastyczny pomysł na produkcję brykietu drzewnego RUF. 

Brykiet drzewny RUF – opinie na forum

Opinie na forach o brykiecie drzewnym RUF są idealną wizytówką dla firmy Grabo, ponieważ nie spotkacie się z negatywnymi wpisami. Jakość oraz wszystkie najważniejsze parametry brykiet drzewny RUF zachowuje na najwyższym poziomie. Brykiet drzewny RUF jest produkowany z najwyższej klasy drewna, które jest wykorzystywany w produkcji stolarskiej premium. 

Wartość opałowa brykietu drzewnego RUF jest na poziomie 18 GJ/ t, co jasno wskazuje na fantastyczną kaloryczność, która jest najważniejszym czynnikiem w doborze dobrego paliwa stałego. W opinii klientów brykiet drzewny RUF nie powoduje żadnych utrudnień związanych z paleniem, jest suchym produktem, ogień jest zachowany na wzorowym poziomie, palenie jest czyste oraz ekonomiczne. 

Brykiet Mega RUF System 3 – opinie 

Produkcja brykietu przez firmę Grabo jest dostosowana do potrzeb wszystkich klientów. Możecie wybrać brykiet Mega RUF System 3, który w opinii klientów jest topowym produktem. 

Ten produkt jest wytwarzany z wiór oraz trocin dębowych, dlatego cieszy się tak ogromną popularnością zwłaszcza wśród posiadaczy kominków. Brykiet drzewny Mega RUF System 3 posiada oryginalny kształt, dzięki któremu spalanie jest dłuższe oraz efektywniejsze. Takie czynniki wpływają na dłuższe palenie w porównaniu z innymi produktami. 

Wysoka kaloryczność oraz brak zanieczyszczeń w brykiecie drzewnym Mega RUF System 3 zapewnia niebywały komfort. Jak deklaruje producent oraz potwierdzają opinie klientów, w tym produkcie ma na kory, oraz popiołu.

Sprawdź również – Brykiet torfowy do kominka – testy, opinie na forum, spalanie, jak rozpalić?

Brykiet kominkowy RUF – opinie 

Firma Grabo w swojej ofercie posiada także brykiet kominkowy RUF, który jest znakomitą alternatywą dla drzewa, który coraz częściej jest dosyć wysoko wyceniane. 

Brykiet kominkowy RUF otrzymuje wiele opinii na forach za jakość oraz bezkonkurencyjność. 

Wartości grzewcze brykietu kominkowego RUF są na poziomie 18 GJ/ t, brak dodatków klejów oraz wypełniaczy zapewnia czyste palenie, co w kominku jest szybko zauważalne na szybie. 

Brykiet RUF – cena

Brykiet RUF jest znakomitym, godnym polecenia produktem, co potwierdzają liczne opinie na forach. Poprzez takie wartości ludzie pytają o cenę brykietu RUF, ponieważ nie wiedzą czego się spodziewać. 

Cena brykietu RUF nie należy do najniższych, jednak jakościowo nie ma sobie równych. Za tonę zapłacicie około 2400 złotych.