Brykiet drzewny do kominka – opinie na forum, wartość opałowa, cena, czy warto?

Brykiet drzewny do kominka - opinie na forum, wartość opałowa, cena, czy warto (1)

Brykiet jest surowcem nabierającym na coraz to większej popularności, ponieważ coraz większa grupa odbiorców zauważa oraz docenia wszystkie parametry tego surowca. Kiedyś nikt nie słyszał o tym surowcu, ponieważ nie był produkowany, dlatego starsze osoby początkowo patrzą na niego z góry, nie mają pełnej wiedzy produktowej oraz jakościowej. Z tego właśnie powodu obawiają się zmiany pieca oraz surowca grzewczego. Węgiel jednak powoli zaczyna być odsuwany z polskich domów, typowe piece kopciuchy są coraz mniej popularne, ponieważ negatywnie wpływają na jakość naszego powietrza, zwłaszcza zimą. 

Dla wszystkich osób, które zastanawiają się nad wyborem brykietu, w poniższym artykule opisujemy brykiet drzewny. Przedstawiamy opinie na forach o brykiecie drzewnym do kominka, dla tych, którzy nie mają kominka, przedstawiamy opinie o brykiecie drzewnym do pieca. Zdradzamy, jakie wartości opałowe posiada brykiet drzewny. Dla wszystkich osób, które nie znają jeszcze brykietu drzewnego, odpowiadamy na pytania, czy warto palić brykietem drzewnym, co się dłużej pali brykiet czy drzewo oraz jaka jest cena za tonę brykietu drzewnego 2022.

Brykiet drzewny do kominka – opinie na forum 

Brykiet drzewny do kominka jest surowcem pozyskiwanym z trocin oraz zrębków, które w procesie mechanicznym pod wpływem ciśnieniowych maszyn jest zbijany w jedną całość, tworząc tym samym paliwo stałe, które wykazuje znakomite wartości grzewcze. 

Opinie na forach o brykiecie drzewnym do kominka są zaskakująco dobre, ponieważ wszystkie osoby, które do tej pory wykorzystywały surowce kopalniane, nie znały wszystkich parametrów brykietu drzewnego do kominka. Wiele opinii o brykiecie drzewnym do kominka wskazuje na fantastyczną jakość produktów, czystość oraz wygodę. Brykiet drzewny, jak sama nazwa wskazuje, jest produkowany z drewna, dlatego podczas spalania nie są emitowane żadne szkodliwe substancje. 

Brykiet drzewny do kominka w opinii osób na forach znakomicie oddaje ciepło, ilość spalanego surowca jest na umiarkowanym poziomie, przez co nie narażacie się na wysokie koszty. 

Sprawdź również – Brykiet torfowy do kominka – testy, opinie na forum, spalanie, jak rozpalić?

Brykiet drzewny do pieca – opinie

Brykiet drzewny możecie także stosować po palenia w piecu. Takie uniwersalne produkty nie zawsze zachęcają klientów, jednak brykiet drzewny do pieca w opinii forumowiczów jest znakomitym paliwem stałym. Dzięki wysokim wartościom opałowym znakomicie oddaje ciepło. 

Wiele opinii o brykiecie drzewnym wspomina o czystości kotłowni oraz braku zabrudzeń pieca. Podczas spalania brykietu drzewnego w piecu nie są wytwarzane substancje smoliste, dlatego piec przez dłuższy czas jest utrzymany w czystości. Brykiet drzewny jest pro ekologicznym produktem, ponieważ emisja dwutlenku węgla jest na niskim poziomie, a substancje smoliste nie są w ogóle emitowane. 

Opinie na forach o brykiecie drzewnym do pieca, jasno mówią, że ten surowiec jest fantastycznym rozwiązaniem na ogrzanie domu, ilość oddawanego ciepła jest znakomita, ponieważ brykiet drzewny posiada wysoką kaloryczność, dodatkowo cena tego paliwa jest dosyć niska, dlatego ludzie pokochali ten produkt. 

Brykiet drzewny – wartość opałowa 

Na forach znajdujemy wiele opinii wskazujących na znakomite wartości opałowe brykietu drzewnego. Postanowiliśmy to szczegółowo sprawdzić, ponieważ takie parametry są niezwykle ważne dla wielu osób. 

Wartość opałowa wskazuje na jakość surowca oraz oddane ciepło. Ten współczynnik bardzo szybko odpowie na pytanie, czy dany surowiec będzie się dobrze spalał. Wartość opałowa brykietu jest często wyszukiwaną frazą, ponieważ wzbudza spore zainteresowanie. 

Jak udało się nam ustalić, wartość opałowa brykietu drzewnego jest zachowana na wysokim poziomie. Wszystkie wartości, które są podawane, wskazują na 15-19 GJ/ t. Dzieje się tak za sprawą dosyć niskiej wilgotności oraz praktycznie zerowej ilości popiołu w składzie. 

Sprawdź również – Brykiet do kominka – opinie na forum, testy, jaki wybrać i jak palić?

Czy warto palić brykietem drzewnym?

Wszystkie osoby, które nie miały jeszcze możliwości przetestować brykietu drzewnego, mają bardzo dużo pytań dotyczących tego produktu. Wiele z nich dotyczy jakości, wartości opałowych, spalania oraz czy warto palić brykietem drzewnym. 

Na forach znajdziecie wiele ciekawych odpowiedzi na to ostatnie pytanie. Osoby, które posiadają takie rozwiązanie w domu, w jasny oraz zrozumiały sposób opisują działanie tego surowca, możecie wtedy na spokojnie przeanalizować wszystkie zalety oraz wady. 

Co się dłużej pali brykiet czy drzewo?

Dla zainteresowanych co się dłużej pali, brykiet drzewny czy drzewo, poniżej wszystko opisujemy.

Brykiet drzewny posiada wysoką kaloryczność, co przekłada się na jakość palenia, jak mogliśmy się dowiedzieć, brykiet drzewny wykazuje wyższe wartości opałowe niż drzewo. Jego struktura pozwala na naprawdę długie palenie, ponieważ specjalnie prasowane trociny nadają się znakomicie do palenia. 

Drzewo niekiedy bywa trochę za suche i w szybkim czasie spala się w naszych piecach oraz kominkach. Zdaniem opinii na forach dłużej pali się brykiet drzewny. 

Brykiet drzewny – cena za tonę 2022 

W takim razie, jaka jest cena za tonę brykietu drzewnego w 2022? Cena brykietu drzewnego przyciąga wiele osób, cena za tonę 2022 jest korzystniejsza, niż cena innych surowców. Oferty dostępne w sieci wskazują, że cena za tonę brykietu drzewnego 2022 to 1000-1300 złotych.