TOP 65 najlepszych, mocnych i trudnych pytań do przyjaciela i przyjaciółki

TOP 65 najlepszych, mocnych i trudnych pytań do przyjaciela i przyjaciółki

Przyjaźń jest najważniejszą wartością, jaką możemy otrzymać oraz dać drugiemu człowiekowi. Nic nie jest tak ważne, jak obecność drugiej osoby. W dzisiejszych czasach, kiedy jesteśmy stale zabiegani oraz brakuje nam czasu na podstawowe czynności, bardzo ciężko jest utrzymywać relacje z ludźmi. Często, aby nadać smaczku naszej przyjaźni zadajemy mocne, trudne i dziwne pytania do przyjaciela bądź przyjaciółki.

Sprawdź również więcej ciekawych rzeczy w kategorii “Porady i ciekawostki”.

Z tego względu prawdziwa przyjaźń jest tak ważna i ceniona. Przyjaciele mogą się nie widzieć nawet kilka miesięcy, jednak ich kontakt jest cały czas utrzymywany. Próba czasu nigdy nie zniszczy tak wyjątkowej więzi, jaką jest przyjaźń z przyjacielem bądź przyjaciółką. Oczywiście możemy się czasami ze sobą nie zgadzać, jednak nie ma to znaczenia, ponieważ poglądy możemy mieć różne, ale nasze uczucia są czyste a fundamenty naszej relacji trwałe. 

Fakt, obecne czasy są bardzo trudne do znalezienia prawdziwego przyjaciela. Coraz częściej słyszymy o interesownych znajomościach. Ludzie bywają bezwzględni i nie zważając na uczucia drugich. Jeżeli spotkamy takiego człowieka, który nas bardzo zawiedzie, ciężko jest ponownie zaufać. Jednak nie możemy każdego oceniać tak samo, ale warto zachować ostrożność. Przyjaźnie często nawiązujemy w pierwszych latach naszego życia. Relacja jest obecna z nami przez resztę życia. Jest to piękna znajomość, ponieważ niejednokrotnie przyjaciele wiedzą o sobie dużo więcej, niż nawet życiowi partnerzy. W prawdziwych przyjaźniach można zadawać różne, ciekawe, trudne, dziwne i mocne pytania do przyjaciela bądź przyjaciółki.

Naszego przyjaciela możemy spotkać również w dorosłym życiu. W pracy lub w całkiem przypadkowym miejscu. Nie ma jednej reguły, kiedy spotkamy naszego prawdziwego przyjaciela, jednak fakt posiadania takiej osoby, czyni nas bogatym człowiekiem. 

W życiu nie otrzymamy niczego bardziej wartościowego, jak przyjaciel, który będzie szczery i oddany. 

W przyjaźni bardzo ważna jest szczerość. Ludzie, który się znają, nie zawsze ze sobą swobodnie rozmawiają. W przypadku relacji BFF skrępowanie nie ma miejsca. 

Otwarcie możemy porozmawiać oraz zapytać o wszystko, co nas ciekawi bądź trapi. Uwielbiamy spotykać się na spokojnie, aby poruszyć każdy temat, omówić wszystkie wydarzenia z naszego życia oraz przegadać to, co może nas spotkać. 

Z tego względu, że prawdziwa przyjaźń jest na wagę złota, warto pielęgnować takie relacje. Rozmowa to klucz do krystalicznej relacji. Dlatego w dzisiejszym artykule przyglądamy się takim relacjom. Sprawdzamy, jakie pytania można zadać przyjacielowi. Pytania do przyjaciółki oraz przyjaciela, jakie mogą być zadane mocne pytania, pytania do BFF. Czy trudne pytania Q&A są zadawane, jakie dziwne pytania do kolegi mogą się pojawić?

Jakie pytania można zadać przyjacielowi?

W takim razie, jakie pytania można zadać przyjacielowi? Przyjaciel jest osobą, która zawsze nas rozumie, nie ocenia, a nawet jak nie zgadza się z naszymi poglądami, to mówi o tym otwarcie. Jednak takie niezgodności nie powodują żadnych zmian w naszej relacji. Wręcz przeciwnie, możemy porozmawiać o tym. Każda ze stron przedstawia swoje stanowisko i możemy lepiej zrozumieć swoje podejście. Jednak, czy jest jakaś granica podczas naszych rozmów oraz w tym, jakie pytania można zadać przyjacielowi, czy warto zadać trudne, dziwne i mocne pytanie przyjacielowi? 

Jeżeli nasza relacja nie jest na 100% czysta oraz uczciwa, może pojawić się bariera, w kwestii pytań, jakie możemy zadać przyjacielowi. Wtedy warto się zastanowić, czy to na pewno jest przyjaźń, czy koleżeństwo. Przyjaciele nie mają przed sobą tajemnic. Nawet w kryzysowych sytuacjach, kiedy zrobi się coś złego, pierwsze co przychodzi nam do głowy, to kontakt z przyjacielem. Wspólne znalezienie wyjścia z sytuacji będzie prostsze. Dlatego kwestia pytań do przyjaciela nie powinna stanowić żadnego problemu. Poniżej przygotowaliśmy listę pytań, jakie można zadać przyjacielowi.

 1. Co myślisz o mnie, jako o Twoim najlepszym przyjacielu?
 2. Czy jesteś szczęśliwy w swojej rodzinie?
 3. Chciałbyś mieć siostrę albo brata?
 4. Jaka jest Twoja wymarzona dziewczyna?
 5. Jakiego wzrostu chciałbyś mieć swoją przyszłą dziewczynę?
 6. Co uważasz o swoich sąsiadach?
 7. Co dokładnie chciałbyś zmienić w swoim życiu prywatnym?
 8. Gdzie chciałbyś mieszkać?
 9. Wyprowadziłbyś się z Polski, gdyby była taka możliwość?
 10. Co będziesz robił na te wakacje?
 11. Gdzie planujesz mieszkać za 15 lat?
 12. Ile dzieci chciałbyś mieć?
 13. Jak wielkie mieszkanie chciałbyś mieć w przyszłości?
 14. Lubisz chodzić do ZOO?
 15. Co wolisz, szparagi, czy szpinak?
 16. Wolisz spokój, czy szum?
 17. Wolisz mieszkać w mieście, czy na wsi?
 18. Wolisz spędzić resztę życia sam, czy z ukochaną?
 19. Co uważasz na temat naszej przyjaźni?
 20. Co według Ciebie jest najważniejsze w przyjaźni?

Jednak jakie pytania można zadać przyjaciółce? Czy trudne pytania do przyjaciela mogą być krępujące?

Pytania do przyjaciółki

Relacje przyjaciółek bywają różne. Wszystko zależy od tego, jakie mamy charaktery. Czasami mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają, jednak nie zawsze tak jest. Bywa, że osoby o skrajnie różnych charakterach nie potrafią ze sobą rozmawiać, a co dopiero zaprzyjaźnić się do tego stopnia, żeby w relacji przyjacielskiej zadać sobie trudne pytania. 

Pytania do przyjaciółki mogą dotyczyć dosłownie każdej sfery jej życia. Możemy zapytać o wszystko, ponieważ nasze pytanie nie będzie odebrane jako wścibstwo, raczej jako troska. 

Więc jakie mogą być pytania do przyjaciółki?

 1. O jej zdrowie, jeżeli występują jakieś problemy, nasze pytanie o stan zdrowia nie będzie nie na miejscu.
 2. Pytania o życie uczuciowe, o partnera, życie intymne.
 3. Jak wygląda relacja z rodzicami, bo te czasami bywają burzliwe oraz toksyczne.
 4. Planowanie rodziny, które może nie być takie oczywiste, ponieważ ludzie miewają z tym problem, a pytania typu, kiedy dziecko, zadawanie przez osoby postronne może bardzo irytować.
 5. Czy wolisz hybrydę czy żel?
 6. Co dla Ciebie jest ważne w życiu?
 7. Czym jest dla Ciebie przyjaźń?
 8. Jakimi aspektami kierujesz się w swoim życiu?
 9. Wolisz odkładać czy wydawać?
 10. Lubisz sport?
 11. Wolisz pływać, czy wiosłować?
 12. Gdzie wyobrażasz siebie za 15 lat?
 13. Kochasz swoich rodzicó?

Pytania o prace oraz ogólne samopoczucie to już automat. Jednak pojawiają się również trudne pytania do przyjaciółki. 

Trudne pytania do przyjaciółki

Jeżeli chodzi o trudne pytania do przyjaciółki oraz przyjaciela, to w prawdziwej przyjaźni nie ma trudnych pytań. Każde pytanie do przyjaciela będzie na miejscu oraz nie będzie dla nas trudne. 

Trudne pytania do przyjaciela mogą dotyczyć jego stref intymności. Mężczyźni nie potrafią rozmawiać o uczuciach, dlatego dla niektórych może się wydać, że są to trudne pytania do przyjaciela. Dla przyjaciół będą normalną rozmową. Trudne pytania do przyjaciela z pewnością dotyczą jego strefy erotycznej oraz przeszłości, która nie została jeszcze zamknięta. 

Trudne pytania do przyjaciółki mogą się wiązać z ewentualnym rozstaniem z partnerem. To nie są miłe przejścia dla kobiet. Jednak, do trudnych pytań do przyjaciółki należą pytana o toksycznych rodziców. Te kwestie rzadko są poruszane oraz wyciągane na światło dzienne. 

Pojawiają się również mocne pytania do przyjaciółki, które dla każdego są inaczej kategoryzowane, jednak pojawią się w każdej relacji. 

Mocne pytania do przyjaciółki 

Mocne pytania do przyjaciółki mogą dotyczyć jej życia prywatnego, o którym tylko my wiemy. Dlatego, takie tematy poruszamy jedynie podczas naszych spotkań, bez osób trzecich. 

Mocne pytania do przyjaciółki to dla przykładu:

 1. Pytanie o związek z kimś, kto nie ma uregulowanej sytuacji uczuciowej. 
 2. Pytanie o zdradę obecnego partnera.
 3. Jakie są Twoje najskrytsze fetysze.
 4. Co najbardziej Cię irytuje w moim zachowaniu.
 5. Dlaczego czasami kłamiesz i dlaczego tak robisz.
 6. Co myślisz obecnej partii rządzącej naszym krajem (pamiętajcie, polityka to ciężki temat).
 7. Wybaczyłabyś zdradę, czy może zrobiłabyś to samo.
 8. Co jest według Ciebie najważniejsze w życiu?
 9. Czy sprzedałabyś swoją rodzinę za milion dolarów?
 10.  Gdybyś sprzedała, to na co byś wydała?
 11.  Kogo kochasz bardziej, mamę, czy tatę?
 12.  Chciałabyś mieć kilku partnerów w życiu?
 13.  Zdradziłąbyś swojego chłopaka?
 14.  Co cenisz sobie najbardziej w życiu?
 15.  Czy skoczyłabyś z mostu za nieograniczone bogactwo?
 16. Co skrywasz w swoim wnętrzu?

Mocne pytania do przyjaciółki mogą być różne, to zależy również od naszego światopoglądu. 

Pytania do najbliższych nam osób, nie będą nas w niczym ograniczały. Pytania do BFF mogą nas jeszcze bardziej zbliżyć. 

Pytania dla BFF

Czas, jaki spędzamy z naszymi BFF jest naszym najwspanialszym momentem. Możemy spędzać go w różny sposób, tak jak lubimy. 

Możemy również zaplanować wieczorek z pytaniami dla BFF. Może się okazać, że taki moment da nam wiele radości. 

Pytania dla BFF możemy ułożyć sami, możemy je zapisać na kartkach lub zrobić małe karteczki, które nam posłużą jako losy. Pytania dla BFF możemy także kupić w formie kart. Takie rozwiązanie na nasz wspólny czas będzie niezapomnianym przeżyciem. 

Jeżeli chodzi o naszych przyjaciół, pytania możemy dobierać według naszych upodobań. Zdarza się jednak, że czasami słyszymy dziwne pytania do kolegi. 

Dziwne pytania do kolegi

W relacji z kolegami jesteśmy wstrzemięźliwi. Nie rozmawiamy o wszystkim, nie wtajemniczamy ich w nasze prywatne sprawy. Może się jednak zdarzyć, że pojawi się dziwne pytanie do kolegi. 

W takiej sytuacji nie zawsze wiemy, jak się zachować. Dziwne pytania do kolegi mogą dotyczyć naszych finansów, ile zarabiamy, jakie kwoty wpadają do naszego portfela. 

Kolejne dziwne pytanie do kolegi to jego sytuacja w życiu prywatnym, odnoszące się do związków, dzieci. 

Jak Twoje dzieci sobie radzą w szkole, jak spędzasz czas ze swoim partnerem, jakie macie upodobania w życiu, ile pieniędzy wydajesz na swoje marzenia. Takie dziwne pytania do kolegi powinny być ograniczone. 

A jakie mogą się pojawiać trudne pytania Q&A?

Trudne pytania Q&A

Trudne pytania Q&A często pojawiają się na różnych spotkaniach, służą jako dobra zabawa, ale czy zawsze tak jest?

Możemy spotkać takie pytania Q&A jak:

 1. Czy jesteś spełniony w życiu?
 2. Czy Twój partner daje Ci poczucie bezpieczeństwa?
 3. Czy uważasz, że jesteś lepsza od nas?
 4. Czy Twoja praca doprowadza Cię do frustracji?
 5. Czego nam zazdrościsz?
 6. Kiedy życzyłeś komuś źle?
 7. Ile razy mówiłaś o nas nieprzychylnie?
 8. Czy sprowokowałeś kiedyś kogoś do kłótni z partnerem?
 9.  Kogo nienawidzisz w swoim życiu?
 10.  Obgadywałeś mnie kiedyś za plecami?
 11.  Ukradłeś coś kiedykolwiek?
 12.  Ile chciałbyś mieć wzrostu?
 13.  Co Cię w życiu trapi?
 14.  W jaki sposób chciałbyś się zmienić?
 15. Uwielbiasz swoją rodzinę?

Trudne pytania Q&A w zaufanym środowisku nie będą dla nas problemem. Pamiętajcie tylko o takcie. Nie można wchodzić na siłę do czyjegoś życia. Rozważcie zawsze Wasze pytania, czy na pewno będą na miejscu.