Kosiarka traktorek NAC, Briggs&Stratton, Stiga  nie odpala po zimie – co robić?

Kosiarka traktorek NAC, Briggs&Stratton, Stiga  nie odpala po zimie - co robić (1)

Zima jest trudnym okresem dla wszystkich, ponieważ spadki temperatur negatywnie wpływają na ludzi, zwierzęta oraz urządzenia elektryczne. Zawsze należy pamiętać, aby urządzenia, które podczas zimy nie będą pracowały, dobrze zabezpieczyć, ponieważ mróz może spowodować kosztowne uszkodzenia, czego nikt nie chce. Jeśli istnieje ryzyko, że w danym urządzeniu zostały resztki wody, to koniecznie osuszcie taką maszynę, ponieważ niska temperatura prowadzi do korozji oraz rozszczelnień. 

Urządzenia, które zimują w garażach oraz szopach także wymagają zabezpieczenia, najczęściej sprawdzacie sposoby na przechowanie kosiarki, traktorka kosiarki oraz wielu innych elektronarzędzi ogrodniczych, ponieważ tego typu urządzenia w okresie zimowym stoją i czekają na wiosnę. 

Nie zawsze Wasze starania bezpiecznego przechowania tych przedmiotów są skuteczne, ponieważ dochodzą do nas pytania, co zrobić, kiedy traktorek kosiarka nie odpala po zimie. Nie koniecznie oznacza to poważną awarię, dlatego specjalnie dla Was w dzisiejszym artykule opisujemy, co zrobić, kiedy kosiarka traktorek nie odpala po zimie. Zamieszczamy także rady dotyczące innych urządzeń, co zrobić, kiedy kosiarka spalinowa NAC nie odpala po zimie, w sytuacji, kiedy kosiarka Briggs&Stratton nie odpala po zimie oraz jak podejść do kosiarki Stiga, kiedy nie odpala po zimie. 

Sprawdź również – Jak uruchomić kosiarkę po zimie? Sprawdź najlepsze sposoby

Kosiarka traktorek nie odpala po zimie

Kosiarka traktorek jest urządzeniem, uwielbianym przez wszystkie osoby, które mają większy obszar trawy do koszenia, ponieważ ich praca jest ułatwiona oraz przyjemniejsza przy użyciu kosiarki traktorka. Operator kosiarki traktorka jest zobowiązany tylko do prowadzenia pojazdu, ponieważ obsługa jest podobna do prowadzenia pojazdu. 

Kosiarka traktorek nie sprawia wielu problemów, ale czasami możecie mieć niemiłą niespodziankę po zimie, traktorek kosiarka nie będzie chciał odpalić. W takich momentach nie zawsze wiecie, co robić oraz, jaka jest przyczyna, że traktorek kosiarka nie odpala, dlatego podpowiadamy, jakie mogą być przyczyny. 

Głównym powodem, dlatego kosiarka traktorek nie odpala po zimie, może być zapowietrzony lub zapchany gaźnik przez zalegające paliwo w baku. W takiej sytuacji koniecznie zmieńcie paliwo na świeże i klika razy wciśnijcie pokrętło pompy, aby przepuścić paliwo przez cały obieg.

Może także dojść do uszkodzenia któregoś z przewodów, ponieważ w szopach oraz komórkach często temperatura spada do 0 lub poniżej, dlatego takie uszkodzenia mogą się zdarzyć, jeżeli kosiarka traktorek ma na sobie reszki mokrej trawy, wtedy po zimie nie odpali. 

Kosiarka spalinowa NAC nie odpala po zimie

Zamieszczamy dla Was jeszcze informacje, co robić, kiedy kosiarka NAC nie odpala po zimie, ponieważ te urządzenia są popularne na naszym rynku. Kosiarki mają troszkę inną budowę niż kosiarki traktorki, dlatego w tym przypadku zawsze sprawdzajcie, czy przez przypadek kosiarka spalinowa NAC nie została przewrócona i nie zalał się cały układ rozruchowy. W takich sytuacjach konieczne jest dokładne wyczyszczenie całego urządzenia oraz odpowietrzenie wszystkich układów. 

Jeżeli kosiarka spalinowa NAC nie odpala po zimie, upewnijcie się, że wszystkie świecie są sprawne. Awaria nawet jednej może sprawić, że kosiarka spalinowa NAC nie odpali po ziemie. 

Kosiarka Briggs&Stratton nie odpala po zimie

Kolejnym znanym i lubianym urządzeniem jest kosiarka Briggs&Stratton po zimie może także nie odpalić. Niestety kosiarki są tylko urządzeniami i takie awarie mogą się przytrafić. 

W sytuacji, kiedy Wasza kosiarka Briggs&Stratton nie odpala po zimie, sprawdźcie, czy umieszczone w urządzeniu świcie zapłonowe nie są brudne. Jak sami wiecie, zima trwa kilka miesięcy, dlatego przez ten czas osadzający się kurz może poważnie zabrudzić układ zapłonowy kosiarki Briggs&Stratton. 

Następną przyczyną, dlaczego kosiarka Briggs&Stratton nie odpala, jest silnik, który mógł się rozregulować przez zimę. Ponowne wyregulowanie silnika kosiarki powinno załatwić sprawę. 

Kosiarka Stiga nie odpala po zimie

Podpowiadamy jeszcze, co zrobić, kiedy kosiarka Stiga nie odpala po zimie. Oczywiście przyczyną mogą być wcześniej wymienione powody, ale każde urządzenie jest inne, budowa poszczególnych kosiarek będzie się różniła, dlatego warto sprawdzać wszystkie potencjalne przyczyny, dlatego kosiarka Stiga nie odpala po zimie. 

W przypadku kosiarki Stiga, w sytuacji, kiedy urządzenie nie odpala, sprawdźcie, czy do gaźnika dochodzi paliwo, ponieważ zapowietrzenie może powodować blokadę dopływu paliwa do gaźnika kosiarki Stiga, co będzie równoznaczne z brakiem reakcji na pociągnięcie linki uruchamiającej. 

Kosiarka Stiga może nie odpalać po ziemie także przez awarię w silniku lub elektryce, co może się pojawić z powodu nieprawidłowego zabezpieczenia urządzenia po zakończonym sezonie wiosenno-letnim.