Kosiarka spalinowa odpala i gaśnie po chwili – przyczyny, co robić?

Kosiarka spalinowa odpala i gaśnie po chwili – przyczyny, co robić (3)

Sezon koszenia trawy można uznać oficjalnie za otwarty, wiele osób, właścicieli działek, firm ogrodniczych intensywnie oczekiwali tego momentu, niektórzy już mają pierwsze koszenia z głowy, inni dopiero przymierzają się do wykonania tej czynności. Każdy chciałby unikać przykrych sytuacji, w których w połowie koszenia kosiarka spalinowa odpala i po chwili gaśnie, albo wręcz przeciwnie kosiarka nie gaśnie i nie sposób jej wyłączyć. To tylko drobne przykłady, które mogą spotkać każdego z nas.

Sprawdź również – Ekogroszek czeski czy warto stosować?

Koszenie to czynność, która dzieli osoby na te, które lubią to robić i na inne, które nie cierpią tej czynności. Bez względu na to, do których osób przynależysz zależy nam na tym, aby koszenie przebiegało w szybki i komfortowy sposób. Oczywiście złośliwością rzeczy martwych jest to, że lubią się one psuć w najmniej oczekiwanych momentach, bez przyczyny.

W związku z tym postanowiliśmy odpowiedzieć na pytania, które odnoszą się do tego, co robić w przypadku, gdy pojawiają się problemy z kosiarką spalinową. Co robić, gdy kosiarka spalinowa odpala i gaśnie po chwili? Kosiarka spalinowa odpala i gaśnie przyczyny, co zrobić, gdy kosiarka nie gaśnie? W dalszej części wpisu przygotowaliśmy odpowiedź na te pytania.

Kosiarka odpala i gaśnie po kilku minutach – przyczyny 

W takim razie, co robić w przypadku, gdy kosiarka odpala i gaśnie po kilku minutach, jakie są tego przyczyny? Przede wszystkim tego rodzaju awaria w kosiarkach jest jedną z najpopularniejszych usterek, które uprzykrzają życie niejednej osobie, co robić, gdy kosiarka odpala i gaśnie po kilku minutach, jaka jest tego przyczyna? Oczywiście odpowiadając na to, jakże irytujące pytanie warto pamiętać o tym, że w przypadku, gdy kosiarka została zakupiona niedawno i obejmuje ją jeszcze okres gwarancyjny to warto w pierwszej kolejności skierować się w stronę serwisu, ponieważ indywidualne majsterkowanie nic tutaj nie da, a może przyczynić się do tego, że traci się gwarancję.

Jeżeli jednak kosiarka ma swoje lata i nie ma żadnej gwarancji jest kilka sposobów na to, aby pozbyć się tego problemu, nawet w ciągu kilku minut od momentu, gdy kosiarka odpala i gaśnie, w dalszej części wpisu przedstawimy jakie są tego przyczyny, a następnie opiszemy, w jaki sposób uniknąć tej awarii.

·        Co zrobić, gdy kosiarka spalinowa odpala i gaśnie po chwili? W pierwszej kolejności warto wyregulować obroty silnika, wbrew powszechnej opinii jest to element, który przyczynia się do powstawania usterki związanej z gaśnięciem kosiarki. Zaletą regulowania obrotów jest to, że można to zrobić od ręki, nie posiadając specjalistycznych narzędzi w garażu. Dodatkowo może to zrobić każdy, bowiem nie potrzeba tutaj większej wiedzy.

·        Kolejną przyczyną tego, że kosiarka spalinowa odpala i gaśnie po kilku minutach są zalane świece zapłonowe. Zaraz po uregulowaniu obrotów jest to powszechna usterka, która powoduje problem związany z gaśnięciem kosiarki. Jakie mogą być przyczyny zalania świecy zapłonowej? Wg pojawiających się przypadków na forach internetowych, jeden z użytkowników podkreślił to, że zalanie świecy zapłonowej może wystąpić w momencie, w którym odkręcamy noże kosiarki, przechylając całe urządzenie w nieodpowiedni sposób. Oczywiście wymiana świecy zapłonowej nie jest kosztowne, bowiem jedna świeca kosztuje raptem 20-30 złotych, ale problem pojawia się w momencie jego odkręcenia. W tym celu należy mieć odpowiedni klucz do świec zapłonowych.

·        Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy nieodpowiednie przechylenie kosiarki może być przyczyną tego, że kosiarka spalinowa odpala i po chwili gaśnie. Jest to spowodowane tym, że kosiarki są konstruowane w taki sposób, aby nie można było tego naprawić samodzielnie, wręcz przeciwnie, skierować się z problemem do serwisu. Oczywiście są to jedynie domysły. W związku z tym, aby uniknąć przykrych sytuacji, które powodują to, że kosiarka odpala i po chwili gaśnie, warto ustawić kosiarkę w taki sposób, aby jej nie zalać, najlepiej wykonać pewnego rodzaju podnośnik, aby jej zbytnio nie przechylać.

Oczywiście problemów jest więcej, postaramy się je wszystkie wymienić w miarę możliwości w dalszej części wpisu, w związku z tym poruszymy kwestię tego, dlaczego kosiarka spalinowa gaśnie po chwili, a następnie przejdziemy do omówienia tematu związanego z tym, dlaczego kosiarka nie gaśnie i dlaczego kosiarka słabnie.

Kosiarka spalinowa gaśnie po chwili

Kosiarka to takie urządzenie, które może zawieść nas w najmniej oczekiwanym momencie, kosiarka spalinowa gaśnie po chwili to powszechna usterka, jakie są jej przyczyny, co zrobić, gdy taka awaria nastąpi? Co zrobić w przypadku, gdy kosiarka zgaśnie jak się nagrzeje? W dalszej części wpisu przedstawimy Wam sprawdzone metody i diagnozy, które przyczynią się do tego, że bez problemu rozwiążesz usterkę.

·        A więc pierwszą usterką i przyczyną, która powoduje to, że Twoja kosiarka spalinowa gaśnie po chwili może być to, że wystąpił problem z zapchanym przewodem paliwowym, albo być może filtr paliwa się zapchał. W ten sposób usterka związana z niedrożnością w całym układzie może przyczynić się do tego, że po nagrzaniu kosiarka będzie miała problem z przekazaniem kolejnej ilości paliwa do silnika. W związku z tym, aby uniknąć tego problemu, warto po każdym koszeniu sprawdzać filtry paliwa.

·        Inną przyczyną gaśnięcia po chwili kosiarki może być membrana. Warto również analizować ten element. Jest to wbrew pozorom delikatny element, w związku z tym niewiele trzeba do tego, aby powstały z nią problemy. Membrana może być przyczyną usterki, najczęściej chodzi tutaj o to, że gdy jest naciągniętą, może przyczyniać się do tego, że silnik gaśnie po nagrzaniu.

·        Zawsze podkreślamy to, że do najważniejszych czynności związanych z konserwacją kosiarki jest to, aby ją dokładnie czyścić. Po każdym koszeniu powinno się wyczyścić wszystkie możliwe elementy. W ten sposób mamy pewność tego, że czegoś nie zaniedbaliśmy.

Tak, jak można zauważyć, wszystkie wymienione przyczyny awarii tego, że kosiarka odpala i gaśnie po chwili podkreślają to, jak ważne jest aby systematycznie dbać i czyścić kosiarkę. Kosiarka to urządzenie, jak każde inne, które poddawane jest wyczerpującym dla silniki i różnych innych elementów obciążeniom, które mogą powodować w efekcie różne psikusy takie, jak np.: to, że kosiarka odpala i gaśnie po chwili, albo kosiarka nie gaśnie i słabnie. Problem może występować nawet w przypadku markowych urządzeń, w związku z tym należy pamiętać o tym, aby konserwować i przegląd maszynę po każdym większym koszeniu.

Kosiarka nie gaśnie – dlaczego kosiarka słabnie?

Co zrobić w przypadku, gdy kosiarka nie gaśnie, z kolei co zrobić, gdy kosiarka słabnie? Jest to powszechna usterka, którą dotyka większość użytkowników kosiarek. Problem związany jest najczęściej z brakiem połączenia wyłącznika z masą silnika, czyli inaczej z cylindrem. W tym celu co należy zrobić? Warto upewnić się czy kabelki wychodzące od cewki, skierowane w stronę wyłącznika są połączone z silnikiem. Problem może wynikać z tego, że być może urwało się gdzieś połączenie, albo być może została uszkodzona izolacja.