Kosiarka spalinowa odpala i gaśnie po chwili – przyczyny, co robić?

Sezon koszenia trawy można uznać oficjalnie za otwarty, wiele osób, właścicieli działek, firm ogrodniczych intensywnie oczekiwali tego momentu, niektórzy już mają pierwsze koszenia z głowy, inni dopiero przymierzają się do wykonania tej czynności. Każdy chciałby unikać przykrych sytuacji, w których w połowie koszenia kosiarka spalinowa odpala i po chwili gaśnie, albo wręcz przeciwnie kosiarka nie gaśnie i nie sposób jej wyłączyć. To tylko drobne przykłady, które mogą spotkać każdego z nas.

Sprawdź również – Ekogroszek czeski czy warto stosować?

Koszenie to czynność, która dzieli osoby na te, które lubią to robić i na inne, które nie cierpią tej czynności. Bez względu na to, do których osób przynależysz zależy nam na tym, aby koszenie przebiegało w szybki i komfortowy sposób. Oczywiście złośliwością rzeczy martwych jest to, że lubią się one psuć w najmniej oczekiwanych momentach, bez przyczyny.

W związku z tym postanowiliśmy odpowiedzieć na pytania, które odnoszą się do tego, co robić w przypadku, gdy pojawiają się problemy z kosiarką spalinową. Co robić, gdy kosiarka spalinowa odpala i gaśnie po chwili? Kosiarka spalinowa odpala i gaśnie przyczyny, co zrobić, gdy kosiarka nie gaśnie? W dalszej części wpisu przygotowaliśmy odpowiedź na te pytania.

Kosiarka odpala i gaśnie po kilku minutach – przyczyny 

W takim razie, co robić w przypadku, gdy kosiarka odpala i gaśnie po kilku minutach, jakie są tego przyczyny? Przede wszystkim tego rodzaju awaria w kosiarkach jest jedną z najpopularniejszych usterek, które uprzykrzają życie niejednej osobie, co robić, gdy kosiarka odpala i gaśnie po kilku minutach, jaka jest tego przyczyna? Oczywiście odpowiadając na to, jakże irytujące pytanie warto pamiętać o tym, że w przypadku, gdy kosiarka została zakupiona niedawno i obejmuje ją jeszcze okres gwarancyjny to warto w pierwszej kolejności skierować się w stronę serwisu, ponieważ indywidualne majsterkowanie nic tutaj nie da, a może przyczynić się do tego, że traci się gwarancję.

Jeżeli jednak kosiarka ma swoje lata i nie ma żadnej gwarancji jest kilka sposobów na to, aby pozbyć się tego problemu, nawet w ciągu kilku minut od momentu, gdy kosiarka odpala i gaśnie, w dalszej części wpisu przedstawimy jakie są tego przyczyny, a następnie opiszemy, w jaki sposób uniknąć tej awarii.

·        Co zrobić, gdy kosiarka spalinowa odpala i gaśnie po chwili? W pierwszej kolejności warto wyregulować obroty silnika, wbrew powszechnej opinii jest to element, który przyczynia się do powstawania usterki związanej z gaśnięciem kosiarki. Zaletą regulowania obrotów jest to, że można to zrobić od ręki, nie posiadając specjalistycznych narzędzi w garażu. Dodatkowo może to zrobić każdy, bowiem nie potrzeba tutaj większej wiedzy.

·        Kolejną przyczyną tego, że kosiarka spalinowa odpala i gaśnie po kilku minutach są zalane świece zapłonowe. Zaraz po uregulowaniu obrotów jest to powszechna usterka, która powoduje problem związany z gaśnięciem kosiarki. Jakie mogą być przyczyny zalania świecy zapłonowej? Wg pojawiających się przypadków na forach internetowych, jeden z użytkowników podkreślił to, że zalanie świecy zapłonowej może wystąpić w momencie, w którym odkręcamy noże kosiarki, przechylając całe urządzenie w nieodpowiedni sposób. Oczywiście wymiana świecy zapłonowej nie jest kosztowne, bowiem jedna świeca kosztuje raptem 20-30 złotych, ale problem pojawia się w momencie jego odkręcenia. W tym celu należy mieć odpowiedni klucz do świec zapłonowych.

·        Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy nieodpowiednie przechylenie kosiarki może być przyczyną tego, że kosiarka spalinowa odpala i po chwili gaśnie. Jest to spowodowane tym, że kosiarki są konstruowane w taki sposób, aby nie można było tego naprawić samodzielnie, wręcz przeciwnie, skierować się z problemem do serwisu. Oczywiście są to jedynie domysły. W związku z tym, aby uniknąć przykrych sytuacji, które powodują to, że kosiarka odpala i po chwili gaśnie, warto ustawić kosiarkę w taki sposób, aby jej nie zalać, najlepiej wykonać pewnego rodzaju podnośnik, aby jej zbytnio nie przechylać.

Oczywiście problemów jest więcej, postaramy się je wszystkie wymienić w miarę możliwości w dalszej części wpisu, w związku z tym poruszymy kwestię tego, dlaczego kosiarka spalinowa gaśnie po chwili, a następnie przejdziemy do omówienia tematu związanego z tym, dlaczego kosiarka nie gaśnie i dlaczego kosiarka słabnie.

Kosiarka spalinowa gaśnie po chwili

Kosiarka to takie urządzenie, które może zawieść nas w najmniej oczekiwanym momencie, kosiarka spalinowa gaśnie po chwili to powszechna usterka, jakie są jej przyczyny, co zrobić, gdy taka awaria nastąpi? Co zrobić w przypadku, gdy kosiarka zgaśnie jak się nagrzeje? W dalszej części wpisu przedstawimy Wam sprawdzone metody i diagnozy, które przyczynią się do tego, że bez problemu rozwiążesz usterkę.

·        A więc pierwszą usterką i przyczyną, która powoduje to, że Twoja kosiarka spalinowa gaśnie po chwili może być to, że wystąpił problem z zapchanym przewodem paliwowym, albo być może filtr paliwa się zapchał. W ten sposób usterka związana z niedrożnością w całym układzie może przyczynić się do tego, że po nagrzaniu kosiarka będzie miała problem z przekazaniem kolejnej ilości paliwa do silnika. W związku z tym, aby uniknąć tego problemu, warto po każdym koszeniu sprawdzać filtry paliwa.

·        Inną przyczyną gaśnięcia po chwili kosiarki może być membrana. Warto również analizować ten element. Jest to wbrew pozorom delikatny element, w związku z tym niewiele trzeba do tego, aby powstały z nią problemy. Membrana może być przyczyną usterki, najczęściej chodzi tutaj o to, że gdy jest naciągniętą, może przyczyniać się do tego, że silnik gaśnie po nagrzaniu.

·        Zawsze podkreślamy to, że do najważniejszych czynności związanych z konserwacją kosiarki jest to, aby ją dokładnie czyścić. Po każdym koszeniu powinno się wyczyścić wszystkie możliwe elementy. W ten sposób mamy pewność tego, że czegoś nie zaniedbaliśmy.

Tak, jak można zauważyć, wszystkie wymienione przyczyny awarii tego, że kosiarka odpala i gaśnie po chwili podkreślają to, jak ważne jest aby systematycznie dbać i czyścić kosiarkę. Kosiarka to urządzenie, jak każde inne, które poddawane jest wyczerpującym dla silniki i różnych innych elementów obciążeniom, które mogą powodować w efekcie różne psikusy takie, jak np.: to, że kosiarka odpala i gaśnie po chwili, albo kosiarka nie gaśnie i słabnie. Problem może występować nawet w przypadku markowych urządzeń, w związku z tym należy pamiętać o tym, aby konserwować i przegląd maszynę po każdym większym koszeniu.

Kosiarka nie gaśnie – dlaczego kosiarka słabnie?

Co zrobić w przypadku, gdy kosiarka nie gaśnie, z kolei co zrobić, gdy kosiarka słabnie? Jest to powszechna usterka, którą dotyka większość użytkowników kosiarek. Problem związany jest najczęściej z brakiem połączenia wyłącznika z masą silnika, czyli inaczej z cylindrem. W tym celu co należy zrobić? Warto upewnić się czy kabelki wychodzące od cewki, skierowane w stronę wyłącznika są połączone z silnikiem. Problem może wynikać z tego, że być może urwało się gdzieś połączenie, albo być może została uszkodzona izolacja.  

Bartłomiej Wilczyński

Ogrody to jego największa pasja. Zawodowo zajmuje się tym, co kocha najbardziej, czyli uprawia rośliny, krzewy, drzewa, zajmuje się aranżacją, projektowaniem ogrodów i terenów zieleni. Większość swojego życia spędził wśród roślinności, w ogrodzie. Dzięki dużemu doświadczeniu w zakresie pielęgnacji i zakładania ogrodów, obecnie pragnie dzielić się tą wiedzą z innymi, którzy chcą założyć swój ogród marzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *