Ekogroszek Ogień Ultra – testy, opinie klientów na forum, gdzie kupić, ile kosztuje?

Ekogroszek Ogień Ultra - testy, opinie klientów na forum, gdzie kupić, ile kosztuje 2

Bardzo duża część społeczeństwa wybiera Ekogroszek Ogień. Jest on niesamowicie ekologiczny, a oprócz tego bardzo wydajny, co zyskuje aprobatę wśród klientów. Pomimo niskiej zawartości popiołu i siarki oraz przy jednoczesnej małej spiekalności, jest on wydajny dzięki dużej kaloryczności. Wynosi ona nawet do 30 MJ/kg, co jest bardzo dobrym wynikiem, patrząc na ekologiczność tego produktu. 

Sprawdź również – co warto wiedzieć o ekogroszku workowanym prosto z kopalni?

Kotły na ekogroszek są wyposażone w taki sposób, by węgiel ten był jak najbardziej opłacalnym surowcem. Można go stosować właśnie w tego typu piecach z automatycznymi dozownikami węgla dzięki jego ziarnach, mających bardzo małe rozmiary. Ich zakres to od 5 do 25 mm. Jest to rozsądna opcja ze względu na niską zawartość tlenku węgla, dioksyn, pyłów, furanów oraz węglowodorów aromatycznych, które są silnie toksyczne. Ma to też swoje minusy, ponieważ zwiększa to dość intensywnie emisję tlenków azotu. 

Na forum pojawia się wiele wpisów odnośnie wysokiego spalania Ekogroszku Ogień, a wiele osób przyrównuje go po prostu do węgla brunatnego. Pomimo to klienci cenią sobie plusy tego produktu wymienione powyżej i chętnie go kupują ponieważ jego spiekalność to równe zero, co wynika z parametrów zawartych w katalogach.

Ekogroszek Ogień Ultra – opinie klientów na forum

W takim razie, jakie pojawiają się głosy i opinie na temat ekogroszku Ogień Ultra i Premium na forum? W odróżnieniu od Ekogroszku Ogień, którego wartość opałowa to od 22 do 24 MJ/kg, Ekogroszek Ogień Ultra ma kaloryczność aż 27-29 MJ/kg. Jest to naprawdę dobry wynik patrząc na zestawienie tych dwóch towarów. Parametrami bardzo przypomina swojego poprzednika, natomiast jeśli chodzi o opinie na forum, wypada nieco lepiej. 

Praktycznie wszystkie opinie, znajdujące się w internecie można określić jako znakomite. Większa część kupujących oceniła Ekogroszek Ogień Ultra na pięć gwiazdek, co oznacza, że nie mają praktycznie żadnych zastrzeżeń, a produkt jest zgodny z opisem i zapewnieniami producenta. 

Zainteresowani piszą o wysokiej jakości, braku spieków i małej ilości popiołu. Są zadowoleni z zakupu i twierdzą, że był to ich najlepszy zakup do tej pory, jeśli mówimy o opale. Jedyny minus związany z tym węglem to duża wilgotność, która wymaga otwarcia worków kilka dni wcześniej, by nie następowało skraplanie podczas palenia.

Ekogroszek Ogień Premium – testy i opinie

Co wskazują opinie o ekogroszku Ogień Premium na forum? Jest to kolejny rodzaj Ekogroszku, który wyróżnia się na tle innych. Parametrami, tak jak Ekogroszek Ogień Ultra, przypomina Ekogroszek Ogień. Różni się między innymi kalorycznością, która w tym przypadku mieści się w pułapie między 24, a 26 MJ/kg. Ma również większą spiekalność niż dwa pozostałe produkty. 

On także cieszy się rewelacyjnymi opiniami, które widnieją w internecie. Piszą, że długo się pali, co jest bardzo ekonomiczne, porównują go z innymi, poprzednimi zakupami, które okazały się niepowodzeniem, w stosunku do tego towaru. Sporo komentarzy jest związana z brakiem wilgotności, co jest dużym plusem. Pomimo informacji na stronie o sporym wytwarzaniu popiołu, czyli około 3,5%, ludzie bardzo sobie chwalą jego ilości, ponieważ podobno w rzeczywistości są one znikome. 

Ile kosztuje Ekogroszek Ogień – jaka cena?

Zatem, ile kosztuje ekogroszek Ogień i jaka jest jego dokładna cena? Ekogroszek Ogień pomimo swoich świetnych parametrów, można kupić w naprawde przystępnej cenie. Wahają się one od 860 do 950 zł. Ten dolny pułap dotyczy Ekogroszku Ogień. Jest on najtańszy najpewniej głównie przez najniższą kaloryczność z tych trzech rodzajów. Za Ekogroszek Ogień Premium zapłacimy około 900 zł, a najdroższy z nich, którego cena sięga aż około 950 zł to Ekogroszek Ogień Ultra, który cieszy się największą liczbą pozytywnych opinii na forum.

Społeczeństwo coraz częściej decyduje się na tego typu rozwiązania, co pomaga w zwalczaniu toksycznych spalin, które ulatniają się do środowiska. W dzisiejszych czasach, gdzie ekologia i dbanie o planetę jest tak popularne, jest to rewelacyjna alternatywa.

Ekogroszek Ogień Ultra – gdzie kupić?

Gdzie można kupić ekogroszek Ogień Ultra? Ekogroszek Ogień Ultra można kupić w dwojaki sposób. Ta bardziej popularna i lubiana w tych czasach metoda to zakupy przez internet, a ta druga, stacjonarnie. Jeżeli chodzi o sklepy stacjonarne, to kupimy go w praktycznie każdym składzie opału w okolicy, albo na przykład w marketach typu Leroy Merlin, OBI czy Castorama. Coraz częściej jednak ludzie decydują się na zakup przez internet. 

Jest to o tyle proste, że wystarczy wyszukać interesującą nas nazwę ekogroszku w przeglądarce i spośród wielu ogłoszeń wybrać to, które najbardziej nam odpowiada. Dzięki takim zakupom jesteśmy w stanie przeczytać opinie o danej firmie, co pozwoli nam na uniknięcie niespodzianek, związanych na przykład z jakością produktu. Jest to również zachęcające dzięki atrakcyjnym cenom, wynikającym ze sporej konkurencji na internetowym rynku sprzedaży. 

Można zakupić Ekogroszek Ogień Ultra w naprawdę satysfakcjonującej cenie. Kolejnym plusem są wyczerpujące opisy przy towarach, z których możemy wyciągnąć jak najwięcej informacji, co także przyczyni się do ułatwienia wyboru opału.