Ekogroszek Bartex Gold i Silver – opinie klientów na forum, cena, z jakiej kopalni?

Ekogroszek Bartex Gold i Silver - opinie klientów na forum, cena, z jakiej kopalni (1)

Ekogroszek jest surowcem pozyskiwanym poprzez nasze krajowe kopalnie oraz za pośrednictwem importu z różnych stron świata. Konkurencyjna cena ekogroszku w porównaniu do węgla sprawiła, że wiele gospodarstw domowych zmieniło swoje wcześniejsze centralne ogrzewanie na piec zasilany ekogroszkiem. 

Sprawdź również – ekogroszek workowany prosto z kopalni, czy warto?

Kolejnym atutem ekogroszku jest ekologiczny wpływ na środowisko. Jest produktem spalanym w 100%, posiada niski poziom siarki, co wpływa pozytywnie na nasz klimat. Z tego względu uruchomione były dotacje od państwa na montaż pieca na ekogroszek. 

Jeżeli szukacie dobrego jakościowo surowca, jakim jest ekogroszek, warto poczytać opinie na forach wystawiane przez osoby, które kupiły już konkretny produkt. Z tego powodu w dzisiejszym artykule sprawdzamy opinie o ekogroszku Bartex. Opisujemy, jakie opinie otrzymuje ekogroszek Bartex Gold, jakie opinie dostaje ekogroszek Bartex Silver oraz opinie o ekogroszku Bartex Rubin. Ponadto zdradzamy, z jakiej kopalni pochodzi ekogroszek Bartex oraz jaka jest cena ekogroszku Bartex. 

Ekogroszek Bartex Gold – testy, opinie klientów na forum

W takim razie, jakie pojawiają się opinie na forum o ekogroszku Bartex Gold? Ekogroszek Bartex Gold jest produktem wysokowartościowym. Wartość energetyczna ekogroszku Bartex Gold jest wysoka, ponieważ jej współczynnik to 27-29 MJ/kg. Takie parametry w opinii klientów posiadających ekogroszek Bartex Gold spełniają wszelkie oczekiwania. 

Jak wskazują opinie o ekogroszku Bartex Gold jego granulacja jest na wysokim poziomie, w przedziale od 5 do 25 mm, produkt spala się całkowicie, nie pozostawia żadnych resztek oraz spiekot na palenisku. Niekiedy na forach dyskusyjnych możecie przeczytać, że ekogroszek innego producenta zostawia sporo odpadów, co przekłada się na szybsze spalanie oraz konieczność częstszego dokładania. 

Zawartość siarki w ekogroszku Bartex Gold jest niewielka, ponieważ jej wskaźnik to 0,4-0,6%, co doskonale wpływa na środowisko. Dodatkowo zawartość popiołu jest na poziomie 3-5%. Opinie o ekogroszku Bartex Gold wspominają także o niskiej wilgotności oraz czystych opakowaniach, co wskazuje, że ekogroszek Bartex Gold nie zalega na magazynach. 

Ekogroszek Bartex Silver – opinie 

Jak wygląda sytuacja w przypadku pojawiających się opinii w sprawie ekogroszku Bartex Silver? Kolejnym bardzo dobrze opiniowanym ekogroszkiem Bartex jest ekogroszek Silver. Kaloryczność ekogroszku Bartex Silver jest na poziomie 26-28 MJ/kg. Taka wartość energetyczna jasno pokazuje, że produkt jest wydajny oraz dobrze się spala. Opinie o ekogroszku Bartex Silver potwierdzają te dane oraz wskazują na wysoką wartość oddawanego ciepła. 

Zawartość popiołu w ekogroszku Bartex Silver jest na poziomie 4-6%, a co ważne ekogroszek Bartex Silver jest produktem czystym, co potwierdzają opinie. W opakowaniach nie ma kamieni oraz nadmiernego pyłu, który wpływa negatywnie na palenie. 

Ekogroszek Bartex Silver jest produktem proekologicznym, ponieważ siarka obecna w tym produkcie jest na poziomie 0,4-0,6%. Proces spalania ekogroszku Bartex Silver jest znakomity, nie występuje dymienie oraz spiekalność ziaren ekogroszku. 

Ekogroszek Bartex Rubin – opinie

Ekogroszek Bartex Rubin jest opiniowany bardzo pozytywnie przez klientów. Ekogroszek Bartex Rubin jest wysokokalorycznym surowcem, jego wartość energetyczna to 26-26 MJ/kg. Ilość popiołu w ekogroszku Bartex Rubin jest na poziomie 5-7%, a zawartość siarki 0,4-0,6%. 

Jak wskazują opinie o ekogroszku Bartex Rubin średnica ziaren jest w przedziale 5-25 mm, przez co ekogroszek idealnie spala się w kotłach z podajnikiem. Ekogroszek Bartex Rubin jest niezwykle ekonomicznym surowcem, który oddaje duża ilość ciepła. 

Wilgotność w ekogroszku Bartex Rubin jest niska dzięki temu ekogroszek Bartex Rubin nie sprawia żadnych problemów podczas palenia. 

W dalszej części artykułu przedstawiamy, z jakiej kopalni pochodzi ekogroszek Bartex oraz jaka jest cena ekogroszku Bartex. 

Ekogroszek Bartex – z jakiej kopalni?

Z jakiej kopalni jest ekogroszek Bartex? Pochodzenie ekogroszku jest ważne, dlatego pojawiają się liczne pytania, z jakiej kopalni pochodzi ekogroszek Bartex. Główne powody takich pytań to chęć sprawdzenia, czy surowiec będzie wartościowy, ponieważ na podstawie lokalizacji kopalni jesteście w stanie to sprawdzić. 

Pochodzenie ekogroszku Bartex jest ważne także przez obawy przed importowanym tanim zamiennikiem ekogroszku. Oczywiście nie wszystkie ściągane ekogroszki są niskiej jakości, jednak warto sprawdzić jego wartości przed zakupem. 

Ekogroszek Bartex pochodzi z czeskiej kopalni odkrywkowej. Klienci nie obawiają się dokonywać zakupu ekogroszku Bartex, ponieważ pochodzenie surowca z czeskich kopalni dobrze o nim świadczy. Czechy podobnie jak Polska ma wartościowe złoża węgla. 

Ekogroszek Bartex – cena

Jaka jest dokładna cena ekogroszku Bartex? Cena ekogroszku Bartex jest zależna od jego rodzaju. W naszym artykule opisaliśmy trzy rodzaje ekogroszku Bartex, dlatego też podamy ceny tych produktów. 

Cena ekogroszku Bartex Gold to 3200 złotych za tonę. Natomiast cena ekogroszku Bartex Silver to 3400 złotych za tonę. Jeżeli będziecie chcieli kupić ekogroszek Bartex Rubin to cena będzie taka sama jak w przypadku Gold, czyli 3200 złotych.