Garnki Klausberg – opinie o produktach na forum, co to za firma, czy warto?

Garnki Klausberg - opinie o produktach na forum, co to za firma, czy warto (1)

W dzisiejszych czasach świadomie i poważnie podchodzimy do kwestii dbania o siebie. Coraz ważniejsza staje się jakość produktów, które spożywamy. Chętniej sami przygotowujemy posiłki, ale ze względu na brak czasu zależy nam, aby gotowanie było łatwe, smaczne i szybkie. W związku z tym coraz częściej inwestujemy w dobry sprzęt kuchenny i wyposażenie kuchni, który cieszy się dobrą opinią. Garnki to jeden z najczęściej kupowanych produktów do przyrządzania jedzenia, bo przecież każdy kucharz amator czy profesjonalistą musi w czymś gotować. 

Natomiast problem pojawia się w momencie, w którym mamy zamiar kupić takie garnki, trudność polega na tym, że na rynku pojawia się niezliczona ilość marek, które posiadają w ofercie tego rodzaju produkty. Nasza redakcja wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu, postanowiła opisać produkty marki Klausberg i sprawdzić co mówią o niej opinie, które pojawiają się na forum. Zatem, zapraszamy do dalszej części wpisu.

Klausberg – co to za firma?

Co to za firma Klausberg? Wiele osób zastanawia się co warto wiedzieć na temat tej firmy, w związku z tym wyjaśniamy. Jedną z propozycji przy wyborze sprzętu jest niemiecka firma Klausberg produkująca drobne AGD a dokładniej garnki, kawiarki, czajniki i wentylatory. Z powodzeniem sprzedaje swoje produkty w Europie, a co za tym idzie także w Polsce. Dostępne są w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Okazuje się, że produkty tej marki a szczególnie garnki są dobrze znane na naszym rynku. A co o nich myślimy?

Sprawdź również – Garnki i patelnie Ambition Biedronka – opinie klientów na forum, co to za firma?

Garnki Klausberg – opinie na forum

W takim razie, co wskazują pojawiające się opinie na forum odnośnie garnków Klausberg? Największą zaletą produktów Klausberg jest ich dobra jakość w rozsądnej cenie, tak wskazują opinie, jakie pojawiają się na forum. Firma zadbała o uniwersalność swoich produktów, dlatego można korzystać z nich na każdym rodzaju kuchenek. Opinie sugerują, że garnki są wykonane starannie i dokładnie z wysokiej jakości materiałów, jednak jak się okazuje nie wszystkie. Na forach internetowych można przeczytać opinie, że faktycznie firma klausberg dba o jakość swoich produktów, ale na temat niektórych zdania są podzielone. 

Niewątpliwie plusem jest możliwość dopasowania garnka do swoich potrzeb pod względem rozmiaru, przeznaczenia oraz materiału, z którego jest wykonany. Dodatkowym atutem jest możliwość mycia w zmywarce. Producent zapewnia, że każdy zainteresowany bez wątpienia znajdzie coś dla siebie. Czy tak jest faktycznie? Postaramy się sprawdzić.

Garnki stalowe Klausberg – opinie 

Najmniej pozytywnych opinii zebrały stalowe garnki Klausberg. Są one najtańsze ze wszystkich zestawów garnków tej firmy. Pomimo niskiej ceny, która może sugerować gorszą jakość, internauci na forach zaznaczają, że ich wykonanie zdecydowanie jest najgorsze w porównaniu do produktów innych firm, w tej samej cenie. Większość użytkowników nie poleca ich ze względu na słabą jakość i krótką trwałość. 

Największą wadą stalowych garnków są rączki, które mocno nagrzewają się podczas gotowania, a ich wierzchnia warstwa szybko schodzi. Pokrywki natomiast są nierówne i nieszczelne a szkło szybko się rysuje i matowieje. Problemy pojawiają się także podczas gotowania na kuchence gazowej, ponieważ spód i boki przypalają się i trudno je domyć. Nie są odporne na zarysowania i uszkodzenia. Należy jednak podkreślić, że to najtańszy rodzaj garnków firmę Klausberg.

Sprawdź również – Urządzenia kuchenne Delimano – opinie klientów na forum

Garnki marmurowe Klausberg – opinie

Oferta sprzedażowa jest bardzo szeroka, kolejnym produktem są garnki marmurowe, które są najdroższe z całej oferty produktów kuchennych. Największą zaletą ich jest wykonanie, które użytkownicy opisują jako solidne i bardzo staranne. Kolejnym plusem marmurowych garnków jest kamień, z jakiego powstały. Powłoka marmurowa jest trwała i odporna na uszkodzenia. Według nich to ciężkie konkretne garnki, które niektórym służą latami. Odporne są praktycznie na każde uszkodzenia. Dzięki podwójnemu dnu potrawy nie przypalają się i nie przywierają do garnka. 

Bardzo szybko się nagrzewa i długo trzyma ciepło, dzięki czemu pozwala także na oszczędności energii i czasu podczas gotowania. Pokrywki doskonale odprowadzają parę podczas gotowania. Klausberg zadbał także o uniwersalność swoich wyrobów, dlatego używać ich można na każdym rodzaju kuchenek również indukcyjnych, co nie zawsze jest możliwe przy takim produkcie. Wadą tych garnków jest wysoka cena jednak i tu producent znalazł rozwiązanie, umożliwia zakup w zestawach, jaki i pojedynczo dlatego klient może dopasować swój zakup do możliwości finansowych. Zdarza się także, że zestawy garnków są w promocyjnej cenie co także ułatwia ich zakup. 

Garnki granitowe Klauberg – opinie

Najliczniejsza i najbardziej różnorodna jest oferta garnków granitowych. Tu firma Klausberg może pochwalić się naprawdę dużym asortymentem. Zadowoleni klienci chwalą jakość i wytrzymałość produktów. Zwracają uwagę na grube dno, dzięki czemu gotowane potrawy nie przywierają, ale także długo pozostają ciepłe. W odróżnieniu od garnków stalowych tej firmy tu klienci zadowoleni są z pokrywek, które ich zdaniem świetnie są wykonane i nie ma mocy o niedopasowanie lub matowieniu szkła. 

Na uwagę zasługuje fakt, że granitowe garnki Klausberg nie dość, że są dobre, to jeszcze ładnie wyglądają. Kupić je można w różnych kolorach, co daje duże możliwości przy wyborze produktu. Podobnie jak przy innych rodzajach garnków także i tu można kupić je oddzielnie i samemu wedle potrzeb stworzyć swój wymarzony zestaw. Internauci podkreślają także, że ważne jest dla nich podejście do klienta, a firma Klausberg nie ma się czego wstydzić, ponieważ nawet jak dochodzi do reklamacji, to jest ona szybko i sprawnie rozpatrywana a produkt przeważnie bez żadnego problemu jest wymieniany.