Robot koszący Gardena – wszystko, co musisz wiedzieć

Przed twoim domem znajduje się pokaźny ogród wymagający skoszenia trawy? Nie musisz już gospodarować czasu na regularne przycinanie trawnika i wyciąganie tradycyjnej kosiarki. Na rynku dostępny jest nowoczesny robot koszący Gardena, który większość pracy wykona za Ciebie, tak abyś mógł ogrodowe prace ograniczyć do minimum i cieszyć się chwilami spędzonymi na łonie natury. Sprawdź, jak działa robot koszący i dowiedz się, jakie daje możliwości. 

  • Robot Gardena – praca robota koszącego
  • Praca według zaprogramowanego schematu – obszar koszenia i programowanie intuicyjne
  • Automatyczna kosiarka do ogrodu – dlaczego warto ją mieć? 

Robot Gardena – praca robota koszącego 

Standardowe ogrody z dużą ilością nasadzeń coraz częściej wypierane są przez gładkie i równo przystrzyżone trawniki, które pięknie się prezentują, a do tego nie wymagają tak szczegółowej pielęgnacji, jak rośliny i krzewy. Aby całkowicie ułatwić prace w ogrodzie, stworzony został robot koszący, który zastąpi tradycyjną kosiarkę i na bieżąco utrzyma trawnik należytej kondycji. 

Automatyczna kosiarka samojezdna to kompaktowe i ciche urządzenie, które porusza się po wyznaczonym obszarze, przycinając regularnie trawnik. Wbudowany Gardena Smart System pozwala na to, aby ustawić czas koszenia, wyznaczyć granice, których robot ma nie przekraczać oraz wysłać sygnał o konieczności powrotu do stacji ładującej w chwili, kiedy zabraknie mu mocy lub cykl pracy zakończy się. Zaprogramowanie pracy robota może być dostosowane do tempa wzrostu trawy, dzięki czemu przydomowa posesja będzie wyglądała jednakowo ładnie. Tutaj sprawdzisz, jak wygląda taki model i jakie są jego cechy: https://www.podlane.pl/roboty-gardena-cat-524.

Praca według zaprogramowanego schematu – obszar koszenia i programowanie intuicyjne 

Decydując się na wykorzystanie w swoim ogrodzie robota koszącego Gradena, w pierwszej kolejności musisz określić teren koszenia. W tym celu należy rozstawić przewód ograniczający, który będzie stanowić barierę dla twojego robota. Im bardziej pofałdowany teren, tym praca może być nieco bardziej czasochłonna. Przewód przytwierdzany jest do podłoża, dlatego bez obaw nie potkniesz się o niego podczas przechadzki wokół posesji: https://www.podlane.pl/robot-koszacy-minimo-250-gardena-15201-id-2056

Możliwość ustawienia wysokości ostrzy bezpośrednio w urządzeniu to dodatkowy atut, który umożliwia dopasowanie funkcji do indywidualnych potrzeb i upodobań. Co więcej, maszyna do przycinania trawnika nie musi pracować wyłącznie w idealnych warunkach pogodowych. Bez problemu poradzi sobie w deszcz oraz w nocy. Ze względu na dość ciche dźwięki, które wydaje, z pewnością nie będzie przeszkadzać sąsiadom podczas snu. 

Na stronie internetowej https://www.podlane.pl/ możesz znaleźć wiele modeli, które różnią się wielkością, mocą, wielkością powierzchni, jaką dadzą radę skosić na jednym ładowaniu. Szeroki wybór pozwoli dokładnie dopasować urządzenie do obszaru koszenia.

Automatyczna kosiarka do ogrodu – dlaczego warto ją mieć?

Wykorzystanie kosiarki Gradena to zdecydowana oszczędność czasu dla każdego, kto regularnie musi zajmować się pielęgnacją trawnika. Możliwość koszenia o każdej porze dnia i samoistne rozpoczęcie pracy maszyny da gwarancję zachowania terenu zielonego w najlepszej kondycji. Opcja mulczowania trawy, czyli pozostawiania skrawków ściętej zieleni na powierzchni ogrodu, sprawia, że ziemia wzbogaca się w naturalny nawóz, dając piękniejszą i bardziej zieloną trawę.

Szukając sposobu na utrzymanie zieleni w nienagannym stanie, warto zwrócić również uwagę na system nawadniający, o którym przeczytasz tutaj: https://www.podlane.pl/blog/inteligentne-systemy-nawadniania-propozycje-firmy-gardena/

Bartłomiej Wilczyński

Ogrody to jego największa pasja. Zawodowo zajmuje się tym, co kocha najbardziej, czyli uprawia rośliny, krzewy, drzewa, zajmuje się aranżacją, projektowaniem ogrodów i terenów zieleni. Większość swojego życia spędził wśród roślinności, w ogrodzie. Dzięki dużemu doświadczeniu w zakresie pielęgnacji i zakładania ogrodów, obecnie pragnie dzielić się tą wiedzą z innymi, którzy chcą założyć swój ogród marzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.